Nowości:

Co robić, aby nie biedować na starość?

Co robić, aby nie biedować na starość?

Co robić, aby nie biedować na starość?

Kiedy jesteśmy młodzi zapewne nie rozmyślamy za bardzo o starości. Oczywiście całkiem często rozmawiamy ze swoimi znajomymi o choćby ZUS-ie, głównie w negatywnym kontekście, ale w zasadzie temat funkcjonowania po przejściu na emeryturę to rzadko poruszane zagadnienie. No cóż, to całkowicie zrozumiałe. Jednak potem proszę się zbytnio nie dziwić, że emerytura będzie licha. Nawet w bogatej Wielkiej Brytanii świadczenia emerytalne są niewysokie. Ludzie z Wysp najzwyczajniej oszczędzają kasę samodzielnie. Naturalnie nie tylko w rachubę wchodzą pieniądze.

Nie jest powiedziane, że każdy człowiek może zapewnić dla siebie godną emeryturę, zresztą i w Wielkiej Brytanii nie ma idylli, ale tak czy siak trzeba się starać! Jak? Choćby odkładając pieniądze na koncie emerytalnym. Ciężko sądzić, że tego typu konto jest wysoko oprocentowane, lecz głównie powinno nam zależeć na braku ryzyka. Tzn. ryzykowanie wcale nie jest czymś złym, lecz wielce się mogą przejechać zbytni ryzykanci. Naturalnie jak najbardziej warto także wpłacić kasę na lokatę bankową albo rozpocząć inwestować na giełdzie. Zadbajmy o własną emeryturę, aby w żadnym wypadku nie było potem powodów do żalu.

http://fiter.pl/

Teksty:

  • Największy sklep numizmatyczny dla Numizmatyka, i z darmową wyceną skup monet przedstawiamy cennik monet, oraz ceny monet w skupie. Kupujemy najwięcej!