Nowości:

Dobór mebli i przeróżne inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być ogromnym pomieszczeniem, żeby zmieścić tam wszystkie ubrania oraz utrzymać w nich porządek. Sprawdzi się ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Gdy mamy zamiar odizolować garderobę od pokoju, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Trzymane ubrania to najważniejszy czynnik, który ma wpływ na urządzenie garderoby. Wybór o tym, czy potrzebujemy dużo drążków na wieszaki, półek lub szuflad, zależy od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Pod uwagę należy wziąć również możliwe niezbędne miejsce na przeróżne urządzenia, takie jak deska do prasowania bądź żelazko.

Gdy posiadamy niedużo miejsca na garderobę, świetną decyzją jest zakup szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na swoje ubrania i inne dodatki. Świetnym wyborem okażą się meble na wymiar firmy Komandor, która słynie z pakownych szaf ubraniowych. Rewelacyjnym pomysłem będzie również pojemna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość niezbędnego miejsca do trzymania swoich ubrań.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Inną metodą, która umożliwi powiększenie powierzchni użytkowej w Twojej garderobie będzie zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to doskonały wybór nawet gdy jest to samodzielne pomieszczenie. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia tradycyjnych drzwi. Na rynku dostępnych jest dużo gotowych modeli, ale można również postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy mieć na uwadze, że dobór odpowiednich mebli to nie wszystko. Musimy zadbać również o odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, aby światło docierało do wszelkich zakamarków pokoju. W przypadku niemałych pomieszczeń trzeba skupić się również na oświetleniu punktowym, gdyż oświetlenie ogólne może nie być odpowiednie do zapewnienia właściwej ilości oświetlenia. Najkorzystniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy i bez problemu można je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się nie pamiętać jest lustro. Duże lustro pełni dwie ważne funkcje. Jest ono niezbędne podczas wyboru odzieży, a także powiększa optycznie pokój. Gdy nasza garderoba jest mała, warto wybrać lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla małych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Teksty: